"Szczęście nie polega na szczęściu, lecz na jego osiąganiu."

Fiodor Dostojewski

 

Martyna Grobelna


 

 

Martyna Grobelna - psycholog, seksuolog oraz psychoterapeutka poznawczo-behawioralna w trakcie certyfikacji.

Tytuł psychologa uzyskała na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Aktualnie jest w trakcie 4-letniej Szkoły Psychoterapiii Poznawczo-Behawioralnej Crescentia, rekomendowanej przed PTTPB. Ukończyła również podyplomowe studia z Seksuologii Klinicznej (Uniwersytet im. A. Mickiewicza) oraz jest certyfikowaną Trenerką Umiejętności Społecznych.

Z klientami pracuje w relacji partnerskiej w oparciu o bezwarunkową akceptację z otwartością na różnorodność, sojuszniczka społeczności LGBT+. Kieruje się podejściem mówiącym, iż podstawowym czynnikiem terapeutycznym jest kontakt i relacja.

Doświadczenie zawodowe:

Swoje doświadczenie zawodowe zaczęła zdobywać już w trakcie studiów na oddziale męskim w Wojewódzkim Szpitalu dla Nerwowo i Psychicznie Chorych oraz prowadząc poradnictwo psychologiczne i zajęcia grupowe dla młodzieży z klas policyjnych w Wydziale Komunikacji Społecznej Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu. Umiejętności diagnostyczne doskonaliła w Poradni Zdrowia Psychicznego dla Dzieci i Młodzieży pracując z młodzieżą odczuwającą dysforię płciową.

Uczestniczyła w specjalistycznych szkoleniach psychologicznych - m.in. z zakresu terapii Akceptacji i Zaangażowania (ACT), Interwencji Kryzysowej czy treningu umiejętności społecznych.

W Centrum Psychoterapii Bez Granic prowadzi konsultacje psychologiczno-seksuologiczne dla młodzieży (od 16 r.ż.) i dorosłych oraz psychoterapię indywidualną. W swojej pracy kieruje się kodeksem etycznym Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Poznawczo-Behawioralnej, którego jest członkiem, a swoją pracę poddaje regularnej superwizji. Stale podnosi swoje kwalifikacje uczestnicząc w szkoleniach i konferencjach. Pełni także funkcję wolontariuszki w TelefoniePogadania.

Specyfika pracy z klientem:

Martyna Grobelna poszukuje metod, które z jednej strony mają ugruntowanie naukowe, z drugiej zaś - odzwierciedlają jej wartości i intuicje. Do pracy z klientami chętnie wdraża elementy Terapii Akceptacji i Zaangażowania (ACT), terapii schematów (TS), terapii poznawczej opartej na uważności (MBCT) oraz terapii skoncentrowanej na współczuciu (CFT).

W centrum zainteresowania stawia drugiego człowieka z jego unikalnością i wrażliwością. Dużą przyjemność i satysfakcję sprawia jej towarzyszenie w odkrywaniu wewnętrznych skarbów klienta i procesie budowania samoakceptacji i miłości do siebie.

W pracy terapeutycznej najbardziej zależy jej na zbudowaniu szczerej i bezpiecznej relacji, w której panuje atmosfera zaufania i pełnego zrozumienia.

Prywatnie miłośniczka rękodzieła, jogi i aktywności na świeżym powietrzu. W wolnym czasie czyta kilka książek równolegle, głównie zainteresowana i ucząca się o samowspółczuciu, pracy z traumą i terapii uzależnień.

Kwalifikacje:

  • Szkoła Psychoterapii Poznawczo-Behawioralnej Crescentia (w trakcie)
  • Studia Podyplomowe „Seksuologia Kliniczna – Opiniowanie, Edukacja, Terapia” - Uniwersytet im. Adama Mickiewicza
  • Psychologia, studia magisterskie - Uniwersytet im. Adama Mickiewicza
  • Trener Umiejętności Społecznych - Certyfikat nr 28/XII/TUS/TUTOR/2021
  • “Pay ACT forward - Focused ACT crisis intervention training” - Joanna Gawrońska, ACBS Polska
  • “Interwencja kryzysowa w obliczu wojny” - Joanna Sielska, Akademia Motywacji i Edukacji
  • “Wprowadzenie do terapii akceptacji i zaangażowania. Podstawy ACT” - Psychotesto Centrum Psychologiczne
  • “Interwencja kryzysowa - jak pracować z osobą, którą dotknęła nagła tragedia? Szkolenie dla psychologów i psychiatrów.” - NZOZ Centrum Terapii DIALOG

Umów się na wizytę   Zadzwoń / Wyślij wiadomość