"Szczęście nie polega na szczęściu, lecz na jego osiąganiu."

Fiodor Dostojewski

 

Małgorzata Bochińska


 

 

Piotr Kucharzak

Małgorzata Bochińska- psycholog, psychoterapeuta poznawczo- behawioralny w trakcie kształcenia

Małgorzata Bochińska jest psychologiem w trakcie całościowego szkolenia z psychoterapii poznawczo-behawioralnej. Uważa, że zawsze można rozpocząć zmianę i dążenie do dobrego życia, na które każdy z nas zasługuje. Przypomina, że wiele z naszych emocji, myśli i zachowań jest uniwersalnych, ale u niektórych z nas są one zbyt intensywne lub częste i dlatego sprawiają cierpienie lub dyskomfort. W psychoterapii jest czas i miejsce, aby temu zaradzić, a samo zwrócenie się do specjalisty jest pierwszym krokiem do zmiany i sygnałem odwagi do działania.

Doświadczenie zawodowe:

Wybrała psychologię jako kierunek studiów bardzo świadomie, ponieważ interesowała ją motywacja ludzi, ich zachowania i wyrażanie emocji. W trakcie studiów angażowała się w liczne projekty badawcze, często o zasięgu międzynarodowym, które utwierdzały ją w przekonaniu, że psychologia jest dziedziną istotną niezależnie od miejsca zamieszkania oraz sytuacji życiowej. Wzbogacała także wiedzę ze studiów pracując z różnymi grupami społecznymi, m.in. podczas pracy z organizacją Servil Civil International, lokalnych Domach Dziecka czy grup wsparcia (Warszawa), Ośrodkach Dziennej Opieki (St Andrews, Szkocja). Po studiach rozpoczęła pracę łączącą jej wiedzę psychologiczną i umiejętności z biznesem, szkoląc i prowadząc projekty badawcze dla większych firm, które chciały zadbać o szczęście pracowników i ich rozwój. Przez kilka lat rozwijała program na największych uczelniach medycznych w Polsce, wspierając przyszłych lekarzy, dietetyków oraz farmaceutów w zdobywaniu umiejętności zarządzania stresem oraz komunikacji.

Małgorzata Bochińska pracuje obecnie zarówno po stronie profilaktyki zdrowia psychicznego, jak i leczenia. Doświadczenie kliniczne zdobywała w Mazowieckim Specjalistycznym Centrum Zdrowia im. prof. Jana Mazurkiewicza (Szpital w Tworkach) oraz w poradni prywatnej w Warszawie.

Specjalizuje się w pracy z zaburzeniami snu, wzmożonym lękiem, zaburzeniami psychosomatycznymi, obniżonym nastrojem oraz pomocy w adaptacji do zmian ról życiowych i zawodowych. Pracuje zgodnie z kodeksem etycznym Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Poznawczo-Behawioralnej, której jest członkiem. Stale podnosi swoje kompetencje i poddaje swoją pracę regularnej superwizji.

Specyfika pracy z klientem:

Małgorzata Bochińska pracuje w oparciu o podejście poznawczo-behawioralne, które oferuje szerokie spektrum narzędzi do pracy z różnymi problemami, a przy tym jest nieustannie udoskonalane i oparte na badaniach naukowych. Przygląda się każdemu człowiekowi w spersonifikowany sposób, wiedząc, że każdy przypadek jest inny. Dlatego z dokładnością i empatią poznaje osobę, z którą się spotyka w terapii, dopasowując metody do jej/jego wyzwań i potrzeb. Korzysta także z terapii schematów, wywodzącej się z terapii psychoterapii poznawczo-behawioralnej, która kładzie duży nacisk na stałe schematy myślenia oraz zmianę dezadaptacyjnych, negatywnych schematów, które nam szkodzą.

Poza pracą, uwielbia czas z bliskimi, najlepiej na świeżym powietrzu lub z muzyką.

Kwalifikacje:

University of St Andrews, St Andrews, Wielka Brytania

  • psychologia (BSc (Hons) Psychology)

Uniwersytet SWPS, Warszawa

  • psychologia biznesu (magister)
  • Szkoła Psychoterapii Poznawczo-Behawioralnej pod kierownictwem dr Agnieszki Popiel oraz dr Ewy Pragłowskiej (w trakcie ukończenia)

Inne kursy, m.in.:

Polskie Towarzystwo Badań nad Snem oraz Instytut Psychiatrii i Neurologii

  • Terapia Poznawczo-Behawioralna Bezsenności (CBT-I)

Polskie Towarzystwo Terapii Poznawczo-Behawioralnej

  • Psychoterapia Poznawczo-Behawioralna w Polsce i na świecie: 20-lecie PTTPB

Umów się na wizytę   Zadzwoń / Wyślij wiadomość